מהו קונדום נשי?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קונדום נשיהקונדום הנשי הוא אמצעי מניעה אשר מולבש על הנרתיק ומספק הגנה מפני כניסה להריון והדבקה במחלות מין. בדומה לקונדום "הגברי" אשר מולבש על הפין למטרת ההגנה, הקונדום הנשי עושה זאת בצורה דומה אך ממוקם "בכיוון השני", בנרתיק.

הקונדום המקורי, הוא אחד מאמצעי המניעה הנפוצים ביותר בעולם, אשר משמש זוגות רבים בארץ ובעולם, ובמידה ומשתמשים בו בצורה נכונה יכול לשמש כאמצעי מניעה יעיל וטוב, אך במקרים מסויימים בני הזוג לא נהנים מהשימוש בו, ומחפשים אמצעי מניעה אחרים.

במקרים אלה, מומלץ לנסות להשתמש בקונדום הנשי, אשר לעומת הגלולות למניעת הריון הפופולאריות מספק גם מניעה מכניסה להריון וגם הגנה מפני הדבקה במחלות, ונחשב לכן לאמצעי מניעה יעיל יחסית.

איך משתמשים בקונדום הנשי?

השימוש בקונדום הנשי מתבצע על ידי הכנסתו אל תוך הנרתיק לפני קיום יחסי המין. כאשר מכניסים אותו בצורה נכונה, נשארת מחוץ לנרתיק טבעת קטנה אשר שומרת שהקונדום לא יחליק פנימה במהלך קיום יחסי המין ולא ייצא החוצה. ניתן להכניס את הקונדום לתוך הנרתיק עד 8 שעות לפני קיום יחסי המין, ובכך הוא מספק ספונטניות לאקט המיני.

בדומה לקונדום "הגברי", הקונדום הנשי הוא חד פעמי, ואחרי סיום האקט המיני יש להוציאו החוצה בזהירות.

למי קונדום נשי מיועד?

קונדום נשי מיועד לזוגות המקיימים יחסי מין באופן קבוע ומחפשים תחליף לשימוש בקונדום הגברי המסורתי. הקונדום הנשי מספק אלטרנטיבה לגברים אשר אינם מצליחים להשתמש בקונדום בצורה טובה, לא נהנים מספיק מיחסי מין בשימוש בקונדום או במקרים בהם הפסקת האקט המיני למספר שניות (על מנת לשים את הקונדום) פוגעת בהנאה ובביצועים.

חשוב לזכור שלא מדובר באמצעי מניעה סטנדרטי, ושעל האישה המשתמשת בו ללמוד את דרך השימוש הנכונה ולהצליח בה על מנת ליהנות מהשימוש בקונדום הנשי.

קיימות נשים אשר לא מצליחות להתקין את הקונדום בנרתיק בהצלחה, ובמקרים אלה כמובן שלא ניתן להשתמש בו כאמצעי מניעה.

יתרונות וחסרונות של קונדום נשי

לקונדום הנשי יתרונות וחסרונות רבים, אשר יש לשקול לחיוב ולשלילה לפני תחילת השימוש בו.

היתרונות החשובים של הקונדום הנשי הם:

  • שליטה של האישה על השימוש באמצעי המניעה – שימוש בקונדום הנשי מעביר את ה"שליטה" באמצעי המניעה מהגבר לאישה, ובכך מספק לנשים אפשרות לוודא שאכן מתבצע שימוש באמצעי מניעה בצורה טובה. בקרב זוגות רבים, הגברים לא נהנים להלביש את הקונדום ונמנעים מהשימוש בו, שוכחים אותו או משתמשים בו לא נכון, דבר העלול להביא לכניסה להריון ולהדבקה במחלות מין. וכך, בעזרת שימוש בקונדום נשי האישה לוקחת על עצמה את נושא אמצעי המניעה ומגינה על עצמה מפני כניסה להריון והידבקות במחלות מין.
  • מאפשר ספונטניות וגמישות – מכיוון שניתן להשתמש בקונדום הנשי עד 8 שעות לפני תחילת האקט המיני, הוא מספק ספונטניות רבה יותר במהלך קיום יחסי המין. קיימים מקרים בהם הפסקת האקט לצורך לבישת הקונדום גורמת לנשים לצאת מריכוז ומקשה עליהן להגיע לאורגזמה, ובמקרים אחרים לגברים לאבד חלק מהזקפה ולמנוע מהם לקיים את המשגל בצורה טובה, ובמקרים אלה מומלץ לנסות את הקונדום הנשי.
  • ניתן לשימוש בזקפה חלקית – אצל חלק מהגברים, ובעיקר בגברים המבוגרים זקפה חלקית אינה מאפשרת להם להלביש את הקונדום בצורה טובה. במקרים אלה, שימוש בקונדום הנשי אשר אינו דורש זקפה מלאה יכול לעזור.

החסרונות החשובים של הקונדום הנשי הם:

  • הנאה מופחתת לאישה – החומרים מהם בנוי הקונדום הנשי עבים יותר, ולכן נשים רבות מתלוננות על תחושה מופחתת ופגיעה בהנאה במהלך השימוש בהם.
  • מחיר גבוה וזמינות נמוכה – לעומת הקונדום הגברי אשר עולה מספר שקלים, הקונדום הנשי יקר יותר, וקשה יותר להשיגו.

עעוד בנושא:

טבעת נובורינג

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו