המרכז לאבחון מחלות מין

מהו קונדום נשי?

קונדום נשיהקונדום הנשי הוא אמצעי מניעה אשר מולבש על הנרתיק ומספק הגנה מפני כניסה להריון והדבקה במחלות מין. בדומה לקונדום "הגברי" אשר מולבש על הפין למטרת ההגנה, הקונדום הנשי עושה זאת בצורה דומה אך ממוקם "בכיוון השני", בנרתיק.

הקונדום המקורי, הוא אחד מאמצעי המניעה הנפוצים ביותר בעולם, אשר משמש זוגות רבים בארץ ובעולם, ובמידה ומשתמשים בו בצורה נכונה יכול לשמש כאמצעי מניעה יעיל וטוב, אך במקרים מסויימים בני הזוג לא נהנים מהשימוש בו, ומחפשים אמצעי מניעה אחרים.

במקרים אלה, מומלץ לנסות להשתמש בקונדום הנשי, אשר לעומת הגלולות למניעת הריון הפופולאריות מספק גם מניעה מכניסה להריון וגם הגנה מפני הדבקה במחלות, ונחשב לכן לאמצעי מניעה יעיל יחסית.

איך משתמשים בקונדום הנשי?

השימוש בקונדום הנשי מתבצע על ידי הכנסתו אל תוך הנרתיק לפני קיום יחסי המין. כאשר מכניסים אותו בצורה נכונה, נשארת מחוץ לנרתיק טבעת קטנה אשר שומרת שהקונדום לא יחליק פנימה במהלך קיום יחסי המין ולא ייצא החוצה. ניתן להכניס את הקונדום לתוך הנרתיק עד 8 שעות לפני קיום יחסי המין, ובכך הוא מספק ספונטניות לאקט המיני.

בדומה לקונדום "הגברי", הקונדום הנשי הוא חד פעמי, ואחרי סיום האקט המיני יש להוציאו החוצה בזהירות.

למי קונדום נשי מיועד?

קונדום נשי מיועד לזוגות המקיימים יחסי מין באופן קבוע ומחפשים תחליף לשימוש בקונדום הגברי המסורתי. הקונדום הנשי מספק אלטרנטיבה לגברים אשר אינם מצליחים להשתמש בקונדום בצורה טובה, לא נהנים מספיק מיחסי מין בשימוש בקונדום או במקרים בהם הפסקת האקט המיני למספר שניות (על מנת לשים את הקונדום) פוגעת בהנאה ובביצועים.

חשוב לזכור שלא מדובר באמצעי מניעה סטנדרטי, ושעל האישה המשתמשת בו ללמוד את דרך השימוש הנכונה ולהצליח בה על מנת ליהנות מהשימוש בקונדום הנשי.

קיימות נשים אשר לא מצליחות להתקין את הקונדום בנרתיק בהצלחה, ובמקרים אלה כמובן שלא ניתן להשתמש בו כאמצעי מניעה.

יתרונות וחסרונות של קונדום נשי

לקונדום הנשי יתרונות וחסרונות רבים, אשר יש לשקול לחיוב ולשלילה לפני תחילת השימוש בו.

היתרונות החשובים של הקונדום הנשי הם:

החסרונות החשובים של הקונדום הנשי הם:

עעוד בנושא:

טבעת נובורינג

Exit mobile version