המרכז לאבחון מחלות מין

פצע באיבר המין הנשי

פצע באיבר המין הנשיפצעים באיבר המין הנשי הם תופעה שכיחה יחסית, ונשים רבות יתלוננו לפחות פעם אחת במהלך חייהן על הופעת פצע כלשהו באיבר המין.

הפצעים יכולים להופיע בנרתיק עצמו, על השפתיים הגדולות והקטנות או מסביב להן, ובמקרים אלה הפצעים גורמים לכאב קל וגירוי שחולף תוך מספר ימים.

רוב המקרים של הופעת פצעים קשורים לקיום יחסי מין, וברגע שמופיע פצע חשוב מאוד להבין מהו המקור לו, ולהיבדק מחשש להופעת מחלת מין.

מכיוון שברוב המקרים הסיבה לפצע היא טראומה מכנית הנגרמת במהלך החדירה, לרוב פצעים כאלה אינם אמורים להדאיג, אך במידה והפצע לא עובר חשוב להיבדק על ידי רופא.

הביטוי של פצעים באיבר המין הנשי

פצעים באיבר המין הנשי יכולים לגרום למספר ביטויים:

טראומה מכנית כגורם לפצע באיבר המין הנשי

הסיבה השכיחה ביותר להופעת פצע באיבר המין הנשי היא טראומה מכנית – בזמן קיום יחסי מין, חיכוך הפין עם איבר המין הנשי יכולים לשריטות ופצעים קלים.

מצבים אלה שכיחים יותר לאחר קיום יחסי מין עם קונדום, מכיוון שבמקרים אלה התחושה אצל הגבר מופחתת, ועלולה להתבטא באגרסיביות יתר ללא כוונה.

כמו כן, נשים עם פתח נרתיק קטן המקיימות יחסי מין עם גברים בעלי פין גדול יחסית, יכולות גם כן לסבול מהופעת פצעים.

במידה ומופיעים פצעים חוזרים, ניתן להשתמש בחומרי סיכה או בקונדומים עדינים יותר, אשר יכולים לעזור לשפר את הרגישות ולהקל על החיכוך בעת קיום יחסי המין.

מחלות מין כגורם לפצע באיבר המין הנשי

בעוד פצעים המופיעים כתוצאה מטראומה חולפים לבד ואינם אמורים להדאיג את בני הזוג, הופעת פצעים על רקע מחלת מין היא מצב מדאיג הדורש בירור רפואי וטיפול מתאים.

במידה ומופיע פצע אשר לא חולף תוך מספר ימים, ומלווה בהפרשות מוגלתיות, חייב לעלות חשד שמדובר במחלות מין ויש להגיע בהקדם לבירור רפואי. מחלות המין הנפוצות הגורמות להופעת פצעים באיבר המין הנשי הן:

Exit mobile version