המרכז לאבחון מחלות מין

טבעת נובורינג

טבעת נובורינגטבעת נובורינג היא סוג של אמצעי למניעת הריון. זוהי טבעת נוחה וגמישה למניעת הריון, בעובי של שני סנטימטרים, והיא זמינה במרשם. הטבעת מוחדרת לנרתיק אחת לחודש, ושרירי קיר הנרתיק שומרים אותה במקומה במשך שלושה שבועות.

לאחר תקופה זו, יש להסיר את הטבעת על מנת לקבל את המחזור החודשי. עם סיומו, ניתן להחדיר שוב את הטבעת ולהמשיך את ההגנה מפני ההיריון. הטבעת חייבת להיות מוחדרת באותו היום בשבוע לאחר המחזור האחרון, אחרת עלול להתרחש הריון.

טבעת הנובורין מאפשרת שחרור הורמונים של אסטרוגן סינתטי ופרוגסטין במינון איטי, על מנת להגן מפני הריון ולמנוע הריון במשך חודש. שחרור ההורמונים מופעל באמצעות מגע עם הנרתיק, ולכן קירות הנרתיק סופגים את ההורמונים ומפיצים אותם למחזור הדם.

יתרונות טבעת נובורין

יתרונות שאינם קשורים למניעת הריון

ההנחה היא כי טבעת נובורינג עשויה להציע חלק מהיתרונות שאינם קשורים למניעת הריון. מחקר שנערך בנושא זה מצא כי חלק מההטבות הנוספות עשויות לכלול הגנה מפני מצבים שונים, הכוללים:

חסרונות טבעת נובורינג

קיימת שכיחות נמוכה של תופעות לוואי לנשים שבוחרות להשתמש בטבעת זו. תופעות הלוואי בדרך כלל נעלמות לאחר חודשיים עד שלושה של השימוש בטבעת, ועשויות לכלול:

יעילות

יעילות טבעת נובורינג נמדדת בשיעורים הנעים בין 92% ל-99.7%. משמעות הדבר היא כי בשימוש באופן קבוע, אחת מכל מאה נשים שמשתמשות בטבעת, עלולה להיכנס להריון בתוך שנה. בשימוש באופן חלקי, שמונה מתוך מאה נשים יכנסו להריון במשך שנה עם השימוש בטבעת.

שימוש בתרופות מסוימות עלולות להשפיע באופן של הפחתת יעילות המרכיבים ההורמונאליים של הטבעת. בנוסף, אפשרויות הסיכון להתרחשות הריון, קיימות במצבים הבאים: אם הטבעת אינה נשארת בנרתיק למשך שלושה שבועות רצופים; אם היא נשארת בנרתיק למשך למעלה משלושה שבועות; אם היא מחליקה החוצה מהנרתיק ואינה מוחלפת בתוך שלוש שעות.

אין לחשוף חבילה סגורה לאור שמש ישיר או לטמפרטורות חדר גבוהות מאוד, ויש לקרוא את הוראות המידע המפורטות המצורפות לאריזה, לגבי אופן השימוש, הסיכונים ויעילות הטבעת.

Exit mobile version