המרכז לאבחון מחלות מין

קונדומים לאלרגיים ללטקס

במקרה הטוב, אלרגיה ללטקס אינה נעימה. במקרה הגרוע ביותר, היא עלולה להיות מסכנת חיים. אנשים עם רגישות ללטקס עללים לחוות תסמינים מאוד לא נעימים כאשר הם נחשפים לקונדומי לטקס, כולל תחושת צריבה בכל אזור בעור הנחשף למגע, הופעה פתאומית של פריחה או כוורות, גירוד, שלפוחיות ובמספר מקרים חמורים מאוד אף אנפילקיס, העלול להוביל למוות.קונדומים לאלרגיה ללטקס

אם אדם סובל מאלרגיה ללטקס, והוא מעוניין לקיים יחסי מין בטוחים, הוא יכול ליהנות ממגוון אפשרויות. טכנולוגיית הקונדום עברה כברת דרך ארוכה, וקיימות מספר חלופות זמינות מדהימות לקונדומי לטקס. למעשה, קונדומים שאינם עשויים לטקס עשויים אף להיות מהנים יותר לבני זוג, ללא קשר לרגישויות ללטקס. האפשרויות הן:

קונדומים מפוליאוריתן

קונדומים אלו עשויים מסוג מיוחד של פלסטיק. הם מונעים הריון, ומפחיתים את הסיכון למחלות מין, כולל איידס. קונדומים אלו הם נטולי ריח, והם נוטים להיות בעלי חיי מדף ארוכים יותר מקונדומי לטקס. בנוסף, הם אינם רגישים לטמפרטורה או תאורת UV.

חשוב מכל, קונדומים מפוליאוריתן מעבירים היטב את החום בין הקונדום והעור, וכתוצאה מכך, אנשים רבים מוצאים אותם מהנים יותר, ובעלי תחושה אינטימית יותר מקונדומי לטקס.

בהשוואה לקונדומי לטקס, קונדומים מפוליאוריתן הם דקים יותר ופחות אלסטיים. הם לא נראים כמו קונדומי לטקס, ולכן מומלץ מאוד להשתמש בחומר סיכה מבוסס סיליקון על בסיס מים על מנת להפחית את הסיכון לזליגה או שבירה.

קונדומים מפוליסופרן

אלו קונדומים חדשים יחסית, וקיבלו את אישור ה-FDA בשנת 2008, כמוצר למניעת הריון ומחלות מין. קונדומים אלו עשויים לטקס סינטטי, הם חזקים באותה מידה כמו קונדומי לטקס רגילים, ואינם מכילים את החלבונים המעוררים את התגובה האלרגית.

היות וחומר זה נוצר במעבדה, הוא מציע מספר יתרונות מרכזיים על פני פוליאוריתן או קונדומי לטקס. קונדומים מפוליסופרן הם בדרך כלל אלסטיים יותר ועמידים בפני שבירה בהשוואה לקונדומים אחרים. הם מעט עבים יותר וכתוצאה מכך, מתאימים יותר.

למרות תוספת העובי, הם רכים מאוד למגע ומהנים. קונדומים אלו עובדים טוב מאוד בשילוב עם חומרי סיכה על בסיס מים, וחומרי סיכה על בסיס סיליקון, אך אין להשתש בהם עם חומרי סיכה על בסיס שמן.

קונדום FC2

זהו קונדום נשי, המציע יתרון לנשים המעוניינות להבטיח הגנה מפני הריון או זיהום המועבר באמצעות מגע מיני. זהו קונדום חזק, דק וגמיש, המוחדר לתוך הנרתיק, לפני קיום יחסי מין.

יש לו טבעת פוליאוריתן גמישה בקצה אחד, וטבעת רכה בצד השני, והוא נטול לטקס. הקונדום משומן עם חומר סיכה על בסיס סיליקון חלקלק, אך ניתן להשתמש בתוספת חומר סיכה.

FC2 הוא בחירה מצוינת לשימוש בקונדום עבור כל אדם הסובל מאלרגיות או רגישויות כימיות. בנוסף, כאשר אישה משתמשת בקונדום, גודל איבר המין של הגבר אינו משפיע על הקונדום, והוא מותאם יותר. אפשרות זו אינה קיימת בקונדומי לטקס.

קונדום זה מהווה אף את החלופה אידיאלית לבני זוג הסובלים מבעיות זקפה הקשורות לקונדום, ואם אין די בכך, בני זוג המבקשים הנאה משופרת בשימוש בקונדום, באמצעות העברת חום גוף טובה יותר, גירוי מוגבר ותחושה טבעית, צריכים בהחלט לבדוק אפשרות שימוש בקונדום זה.

Exit mobile version